Akwaria do zobaczenia na Śląsku (ogólnodostępne)

czyli ogólnie o akwarystyce

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Seboos
Administrator
Imię: Sebastian
Kontakt:

Re: Akwaria do zobaczenia na Śląsku (ogólnodostępne)

Post autor: Seboos » 26 cze 2013, o 23:08

Na pewno nie wczesniej bo do 29 lipca jest remont dachu jednego z pawilonow i palmiarnia bedzie zamknieta
W każdej organizacji znajdzie się jedna osoba, która wie, co jest grane. Ta osoba powinna zostać natychmiast zwolniona ;)

Awatar użytkownika
Lendziu
Imię: Marcin

Post autor: Lendziu » 26 cze 2013, o 23:57

poczekajmy na słowa Futermeloka - kolega jest najbardziej doinformowany..
Moje 1100l z księżniczkami: http://www.forum.gsa.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=8062
.
Obrazek
<<< KLIKNIJ na banner powyżej, by dowiedzieć się więcej >>>

Awatar użytkownika
Seboos
Administrator
Imię: Sebastian
Kontakt:

Post autor: Seboos » 28 cze 2013, o 13:44

Przecie pisałem ze bedzie zamknięte ;)

https://gliwice.eu/aktualnosci/miasto/remont-palmiarni
W każdej organizacji znajdzie się jedna osoba, która wie, co jest grane. Ta osoba powinna zostać natychmiast zwolniona ;)

futermelok
Imię: Wojtek

Post autor: futermelok » 4 lip 2013, o 11:14

Tak, na 99,9% otwarcie po remoncie dachu. Zobaczymy jak się uwiną z dachem bo wejście do akwariów jest właśnie bezpośrednio przez remontowany pawilon.

markoni
Imię: marian

Post autor: markoni » 10 lip 2013, o 17:27

Witam ,akwaria w palmiarni będą czynne 29 lipca wiadomość podało radio Plus

Awatar użytkownika
zielony_mintaj
Członek GSA
Imię: Paweł

Post autor: zielony_mintaj » 10 lip 2013, o 19:29

Info ze strony palmiarni:
W dniach 1-29 lipca 2013r. Palmiarnia Miejska będzie nieczynna. W tym czasie zostanie przeprowadzona wymiana poszycia dachu pawilonu sukulentów oraz wykonane zostaną niezbędne prace remontowe
Więc by się zgadzało :)
Do not fight the macro algae, grow the macro algae.
Tom Barr

futermelok
Imię: Wojtek

Post autor: futermelok » 29 lip 2013, o 18:46

Awatar użytkownika
piotrK
Global Moderator
Imię: Kobuz
Kontakt:

Post autor: piotrK » 29 lip 2013, o 22:40

:clap: Jedziem zobaczyć!
Cichlidae.pl :ok:

paablof
Imię: PaWeŁ

Post autor: paablof » 30 lip 2013, o 20:26

i jak???ja bede w sobote lub niedziele...fotki raczej robione pod kontem dzieci niż zbiorników :(

Książę Kluska

Post autor: Książę Kluska » 31 lip 2013, o 20:07

byłem dzisiaj i...
laikowi moze sie podobać ale dla mnie to porażka, ale do rzeczy

zbiorniki duze i robią wrażenie wielkościa - ale z daleka coś mi nie grało - czy to moje okulary sa do bani czy jaki czort??? a nie to frontowe scianki z tworzywa tak zniekształcają obraz - sorry widzialem kilkanascie takich zbiornikow a nawet wiekszych i wyprofilowanych prawie do 180 stopni i nie bylo takich zniekształcen - niektore normalnie widać na sciance - pod tym względem żenada

polska rzeka - niby rzeka ale woda miejscami stoi, ryby - mietusy ciezko dysza, suma nie dostrzeglem, okonie namocniejszy punkt, karas srebrzysty no sorry- jak to jest rdzennie polska ryba....to samo pstrag teczowy... ktos kto przygotowywyal obsady do wszystkich zbiornikow powinien sie lekko podszkolic.. - widzialem szczupaki w takich zbiornikach i to sie sprawdza a nie dyszace pstragi i mega brzydkie karasie, polecam tam dac jeszcze amura i tolpyge bedzie max polsko, woda zbyt brudna, posumowujac najslabszy zbiornik

rzeka azjatycka - obieg wody to samo co poprzednio niby rzeka ale 1/3 zbiornika stoi i na dnie jest juz niezly syf, roslinnosc w kiepskim stanie zagloniona - nie wroze tym roslinkom przyszlosci, same rybki maja sie tam jak w raju ale znow ktos byl mocno niedouczony np. takich brzanek sumatrzanskich jest kilkadziesiat? (20-30) i jak nietrudno sie domyslic taka ilosc gubi sie w ogromie zbiornika a mozna bylo wpuscic potezne stada 2-3 gatunkow brzanek i byloby inaczej - podsumowując wroze temu zbiornikowi szybkie zasyfienie i estetyka bedzie znikoma- w wodzie juz co i rusz plywa syfek

amzonia - jest metna woda.... mi sie takie wody podobaja ale co z tego jesli ryba odplynie dalej od przedniej scianki i sumujac wode+znieksztalcenia plexy widac srednio, wystroj zbiornika ok, obsada mnie nie powala ale nie krytykuje wyboru - to pewien standard w takich zbiornikach ze zawsze musza byc pacu... arapjamy ciekawie chowaja sie w korzeniach, najladniejsze plaszczki - dla mnie bylby to drugi "najladniejszy" zbiornik ale daje mu miejsce ex aequo z rzeka azjatycka - tutaj szczegolnie rzucily mi sie w oczy znieksztalcenia plexy

tanganika - wyglad zbiornika ok - wydaje sie ze tutaj jest najlepsza filtracja bo dno czyste, najwieksze zarzuty mam do obsady - nie wiem jak na dluzsza mete uda sie pogodzic roslinniakow z miesozercami - stawiam hipoteze ze z czasem najbardziej ucierpia roslinozercy - no chwile obecna trofcie nie blyszcza pelnia swoich barw i zachowan - nie wiem co za problem bylo zamowic duze stada F0, opisy trofci tutaj mam zarzut - dobrze ze uzyto polskiej nazwy pielegnicy brabanckiej moora ale o odmieanie zapomniano - to jest wedlug mnie kardynalny blad. bede sledzil losy w szczegolnosci tego zbiornika - frontozy moga byl perelka ale tutaj znow ale - jesli pokarm bedzie roslinny pod trofy to miesiaze nie beda mialy dobrych warunkow a ilosc narybku do pozarcia bedzie za mala dla tylu ryb - zreszta po trofciach nie wyglada zeby byly w znakomitej kondycji - nie dostrzeglem ani jednej inkubujacej samiczki - a niektore sa juz w wieku rozrodczym
ciekawie pobserwowac petrochromisy szczegolnie jak skubia glony
wszelkie naskalniki i szczelinowce - dobra opcja dla hobbystow -przecietny kowalki oleje te rybki :)
caudopunctatusy - po lewej stronie juz sie wytarly i bronia mlodych - tylko kto to dostrzega, ciekawie to wyglada jedynie petro baly sie przepedzic :)
życzę temu zbiornikowi jak najlepiej, podobnie jak innym ale ja nigdy nie odwazylbym sie na polaczenie wyspecjalizowanych roslinozercow z miesozercami - szczegolnie w takim pokazowym zbiorniku
najwyzej oceniam tanganike

Podsumowanie:
- dla laika wow, dla pasjonata czasem kraje sie serce
- w mojej opinii systemy filtracyjne nie są dobrze dobrane - byc moze wystarczy zmienic wyloty wody...
- jakość frontowych scianek skandalicza - zbyt duze zniekształcenia (przy ogladaniu powiedzmy pacu nie ma to az tak wielkiego znaczenia, gorzej jak chcemy poobserwoowac 5cm naskalnika)
- przed wejsciem monitor z obrazem z kamerki - widzialem ujecia z amazonii, z tym ze tam niewiele widac :D:D:D kto wie moze sa obrazy z innych zbiornikow
- dobrze, ze zbiorniki są - niedobrze, ze do tematu podchodzi sie nieprofesjonalnie
- chcąc niechcac slyszalem rozmowy innych zwiedzajacych i chyba najmniej przychylnie oceniany byl zbiornik z polska rzeka, tanganika dalo sie slyszec - te ryby takie male, amazonia chyba najwieksza atrakcja

Na pewno nie raz jeszcze odwiedzę palmiarnie ale obawiam sie ze zbiorniki beda staczac sie po równi pochyłej - a to za sprawa złej cyrkulacji, a to obsady

jako "atrakcja" multimedialna spuchnieta maswa :(
Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 lip 2013, o 20:46 przez Książę Kluska, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ