Akwaria do zobaczenia na Śląsku (ogólnodostępne)

czyli ogólnie o akwarystyce

Moderatorzy: piotrK, sagitta

Awatar użytkownika
Yrr
Imię: Przemo

Akwaria do zobaczenia na Śląsku (ogólnodostępne)

Post autor: Yrr » 26 kwie 2010, o 10:41

Przy okazji rozmów w trakcie ŚWA, przyszedł mi do głowy pomysł na zebranie w jednym miejscu informacji o akwariach, które można na Śląsku (i nie tylko) zobaczyć, w miejscach ogólnodostępnych.

Gliwice

ul. Zygmunta Starego Apteka Pod koroną" całodobowa
Proste, towarzyskie akwarium naroże - prawdopodobnie 240l.

Paniówki

Kryty basen, kawiarnia na piętrze
6 akwariumów do 800l, filtry kominowe. W zbiornikach pływają: skalary, zbrojniki, pawiookie, gupiki, brzanki rekinie, pyszczaki z Malawi. Niestety do wystroju użyto plastikowych imitacji roślin.

Rybnik

Akwaria w Klubie Energetyka(budynek Fundacji Elektrowni Rybnik).
ul. Podmiejska (tuż przy elektrowni).
Kilka fotek na stronie fundacji: http://www.fundacjarybnik.pl/readarticl ... icle_id=35" onclick="window.open(this.href);return false;
Niby mam pod nosem, ale akwaria tylko 2 razy widziałem, będąc tam „przelotem”.

Sklep odzieżowy "Barbara"
po drodze z CH Plaza na Rynek.Jeden zbiornik na półpiętrze.

Wklep z tonerami na Wiejskiej
Akwarium ok 300l z piraniami. Sklep jest pomiędzy Habarem a tym wysokim biurowcem na rogu.

Bahamas Coctail Dance Club
2 Zbiorniki po 270l (chyba). Rybom współczuję bo sa narażone na hałas i migające światło.

MOSiR Radlin czyli basen kryty
Radlin, ul. Korfantego 14
W miejscu skąd można obserwować duży basen (taka poczekalnia), jest podwójne akwarium, czyli 2 zbiorniki na różnych poziomach z jednym obiegiem wody. Akwaria ciekawie pomyślane, niestety obsada to zupełna porażka. Ogromne sumy męczą się w za małej przestrzeni, dodatkowo są terroryzowane przez pyszczaki, które dość regularnie się wycierają. Te pyszczaki to chyba http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyphotilapia" onclick="window.open(this.href);return false;. Nad górnym akwarium na siatce maskującej zakotwiczyły się mchy i bardzo fajnie to zaczyna wyglądać.

Optyk Wotała Rydułtowy
Rydułtowy, ul. Plebiscytowa
450 litrów. Amazonka: skalary , paletki i kilka gatunków zbrojników z rodziny Panaqua.

Basen kryty (aquapark) Gorzyce
Gorzyce (w zasadzie lekko za Gorzycami), droga główna z Wodzisławia na Chałupki.
Na miejscu możemy zobaczyć 5-6 około 600 litrowych zbiorników ustawionych w półokrąg, w środku można usiąść przy stolikach i wypić kawkę.
Przy akwariach jest bardzo ubogi mini sklep zoologiczny.

Kraków

McDonalds w Krakowie przy Zakopiance
zdjęcia: http://spol.fotosik.pl/albumy/663810.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Lotnisko w Balicach
2 zbiorniki słodkowodne: jeden w strefie otwartej, na piętrze, drugi już za bramkami. Pierwszy z nich dość zapuszczony i z glonami - nie wiadomo, czy tam w ogóle gaśnie światło (brak danych) ; drugi zbiornik - światło jest gaszone, brak więcej informacji.

Plaza Ruda Śląska
Malutka solniczka do obejrzenia w biurze podróży na piętrze.

McDonald w Wodzisławiu Śl.
Akwarium morskie - około 500l.

Sosnowiec egzotarium
http://www.egzotarium.ovh.org

ZOO w Chorzowie
http://www.zoo.silesia.pl
Ostatnio zmieniony 3 maja 2011, o 07:06 przez Yrr, łącznie zmieniany 17 razy.

Awatar użytkownika
Lendziu
Imię: Marcin

Re: Akwaria do zobaczenia (ogólnodostępne)

Post autor: Lendziu » 26 kwie 2010, o 19:04

Basen kryty (aquapark) Gorzyce
Gorzyce (w zasadzie lekko za Gorzycami), droga główna z Wodzisławia na Chałupki.
Na miejscu możemy zobaczyć 5-6 około 600 litrowych zbiorników ustawionych w półokrąg, w środku można usiąść przy stolikach i wypić kawkę.
Przy akwariach jest bardzo ubogi mini sklep zoologiczny.
Basen kosztuje 10zł za 70 minut, potem kasują za minuty. Dzieci do 4 lat wstęp wolny, powyżej 4 lat ulgowe.
Moje 1100l z księżniczkami: http://www.forum.gsa.org.pl/viewtopic.php?f=21&t=8062
.
Obrazek
<<< KLIKNIJ na banner powyżej, by dowiedzieć się więcej >>>

Awatar użytkownika
Emi
Administrator
Imię: Emi

Post autor: Emi » 26 kwie 2010, o 20:24

Mnie tam przychodzi na myśl ZOO w Chorzowie oraz egzotarium w Sosnowcu.
Pozdrawiam,
Emi

Awatar użytkownika
DariuszR
Imię: Dariusz

Post autor: DariuszR » 26 kwie 2010, o 21:36

W Rybniku w sklepie odzieżowym "Barbara" po drodze z CH Plaza na Rynek.Jeden zbiornik na półpiętrze.
Yrr ja na basen na elektrownię z synkiem często jeździłem a w klubie ani razu jeszcze nie byłem.Chyba czas to zmienić.
Obrazek
Mam tak samo jak Ty , akwa moje a w nim , najpiękniejszy mój świat....
300l. roślinniak
20l. ławica bocji wspaniałych.
Wodę z akwarium piłem.
„Pokaż mi swoje akwarium, a powiem Ci co sądzę o Twoich radach.”

Awatar użytkownika
Yrr

Post autor: Yrr » 27 kwie 2010, o 08:04

Lendziu, tam w Gorzycach, akwaria są jeszcze przed stefą płatną ?

Awatar użytkownika
spol

Post autor: spol » 27 kwie 2010, o 08:46

Pisałem już w innym wątku o akwarium morskim w McDonalds w Krakowie przy Zakopiance: http://www.gsa.org.pl/forum/viewtopic.php?f=64&t=2811" onclick="window.open(this.href);return false;. Malutka solniczka do obejrzenia też w Plazie w Rudzie Śl. w biurze podróży na piętrze.

Ze zbiorników słodkowodnych kojarzę dwa na lotnisku w Balicach: jeden w strefie otwartej, na piętrze, drugi już za bramkami. Pierwszy z nich dość zapuszczony i z glonami - nie wiem, czy tam w ogóle gaśnie światło, bo za każdym razem jak tam byłem to się świeciło :-) Drugi zbiornik widziałem ze zgaszonym światłem. Niestety, zupełnie nie umiem sobie przypomnieć obsady... Może ktoś uzupełni...?

Awatar użytkownika
nietyx
Imię: Michał

Post autor: nietyx » 27 kwie 2010, o 15:18

W całodobowej aptece w Gliwicach na ul. Zygmunta Starego jest akwarium bodajże 240 l roślinne
"Ludziom, którzy nigdy nie byli na meczu, stadiony kojarzą się wyłącznie z rozróbami. I tylko im. Przekaz medialny powoduje, że jeśli do zadymy dojdzie na jednym ze stu meczów, głośny będzie właśnie ten jeden. Reszty zwykły człowiek nie zauważy"

Awatar użytkownika
Yrr

Post autor: Yrr » 28 kwie 2010, o 08:36

Wszystkie lokalizacje dodałem do pierwszego postu, czekam na kolejne zgłoszenia.

Już wiem co będę w długi weekend robił: Gorzyce basen z rodziną i szukanie tej apteki w Gliwicach :)

Awatar użytkownika
Seboos
Administrator
Imię: Sebastian
Kontakt:

Post autor: Seboos » 28 kwie 2010, o 08:54

Yrr pisze:szukanie tej apteki w Gliwicach
Zapewne chodzi o aptekę "Pod koroną".
Roślinne to raczej to nie jest. Proste, towarzyskie akwarium naroże. Jedyne co tam odrzuca to zbrojnik ok 50 cm ... To akwa jest dla niego zamałe. Natomiast sama ryba jest naprawdę imponująca
W każdej organizacji znajdzie się jedna osoba, która wie, co jest grane. Ta osoba powinna zostać natychmiast zwolniona ;)

Wojtek
Imię: Wojtek

Post autor: Wojtek » 28 kwie 2010, o 08:59

McDonald w Wodzisławiu Śl -morskie jakieś 500l.
Jak tam beda to się bardziej przyjrza temu.
Górniku jesteś tam gdzie twoje miejsce!!!
Ekstraklasa nasza!!!

ODPOWIEDZ